0 arvamust  |  Lisa arvamus
Tootja: Biaks Oü
Mudel: Vitamiinid ja mineraalid
Toode annab 1 boonusraha
Saadavus: Laos
13.90€

Vitamin D on toidulisand, mis parandab immunsüsteemi ja lihaste funktsioone. D-vitamiin on tuntud kui tervete luude vitamiin, mis tagab kaltsiumi ja fosfori normaalse imendumise peensoolest, mille tulemusena moodustuvad tugevad luud ning hambad. Luud muutuvad tugevamaks ja tihedamaks kuni 30. eluaastani, pärast seda algab tasapisi luude hõrenemine ja ka siis on väga oluline omastada piisavalt D-vitamiini.

Viimase 15-aasta teadusuuringute tulemuste valguses vaadeldakse D-vitamiini kui hormooni, millel on oluliselt laiem mõju, sest paljude rakkude membraanidel on D-vitamiini retseptorid. D-vitamiini madalat taset seostatakse suurema riskiga haigestuda pahaloomulistesse kasvajatesse, diabeeti, südamehaigustesse, tuberkuloosi ja teistesse infektsioonihaigustesse. D-vitamiin mõjutab immuunsüsteemi ja lihaste funktsioone, tugevdab lihaseid, parandab koordinatsiooni ning vähendab kukkumiste ohtu. Näiteks Soomes on I tüübi diabeeti haigestumine väga suur ja uuringud näitavad, et piisav D-vitamiini kogus raseduse ajal vähendab suhkurtõve levikut. Teised uuringud on näidanud, et D-vitamiin võib tõsta insuliini aktiivsust II tüübi diabeetikutel.

D-vitamiini vaegusest võivad märku anda luuvalud, lihaste nõrkus ja sage kukkumine, kuid vaegus võib esineda ka igasuguste sümptomiteta. Parim viis selle avastamiseks on D-vitamiini sisalduse määramine veres.

D-vitamiini annustamise soovitused Eestis

Eestis kehtivate toitumissoovituste kohaselt vajavad enim D-vitamiini kuni kaheaastased lapsed, rasedad naised ja rinnaga toitvad emad ning üle 60-aastased, kellel soovitatakse vajaliku koguse D-vitamiini saamiseks tarbida toidulisandit (25 µg). Ohutu D-vitamiini tarbimise ülempiir on kuni üheaastastel lastel 25 µg, kuni kümneaastastel 50 µg ja täiskasvanutel 100 µg. Soomes soovitatakse tarbida D-vitamiini toidulisandina aasta läbi ka 2–18-aastastel (7,5 μg ) ja üle 60-aastastel (20 μg).

  • Oluline luude ja hammaste arenguks
  • Aitab imenduda kaltsiumil
  • Toetab südametööd ja närvisüsteemi
  • Tugevdab immuunsust

Kasutamine

Soovituslik päevane annus täiskasvanule 1 pihustus päevas suhu või põse siseküljele pärast sööki. Enne kasutamist loksutada!

Kellele sobib?

Kõigile, kellel on D-vitamiini puudus, eriti päiksevaesel perioodil. 

Pakend: 25 ml õunamaitseline

Biaks Vitamin D 1 pihustus
Vitamiin D3 25µg (1000IU)

Koostis: vesi, magusaine: ksülitool (20%), D3 vitamiin (kolekaltsiferool), õuna maitseaine, paksendaja: ksantaankumm, hape: sindrunhape, säilitusaine: kaaliumsorbaat.

NB! Sobilik ka vegatarianidele! Gluteeni-, želatiini ja alkoholivaba! Ei sisalda kunstlikke värv- ega maitseaineid!

Hoiatus: Toidulisand ei asenda mitmekesist toitumist! Soovitatavat päevast annust mitte ületada! Hoida lastele kättesaamatus kohas! Mitte kasutada ülitundlikuse korral mõne toote koostisosa suhtes! Sobilik ka vegatarianidele! Gluteeni-, želatiini ja alkoholivaba! Ei sisalda kunstlikke värv- ega maitseaineid!

Konsultatsioon

  • Oled oodatud tasuta konsultatsioonile MYBODY Audentese kauplusesse,
  • Asukoht: Audentese Spordikeskus, Tondi 84.
  • Telefon EST/RUS/ENG +372 523 1960
  • Telefon EST/ENG +372 56 458 688
  • info@mybody.ee
  • www.facebook.com/mybody.ee

Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!