0 arvamust  |  Lisa arvamus
Tootja: Xpower
Mudel: Kestvus
Toode annab 2 boonusraha
Saadavus: Laos
23.90€

Spordijook aminohapetega - SELF Amino Recovery

SELF Amino Recovery on taastusjook, mis on mõeldud tarbimiseks peale treeningut või treeningu ajal. Selles joogis sisalduv süsiveskute kombinatsioon taastab efektiivselt sportlase energiareservid ja aitab kiiresti taastada vedeliku taset kehas. Lisaks peamistele mineraalidele on tootes aminohapped nagu BCAA, L-glutamine, TMG (trimetüülglütsiini ehk betaiin), HMB, L-alaniin, tauriin ja lüsiin. Koostises on ka suurepärane mineraalainete segu—naatrium, kaalium, kaltsium ja magneesium, mis toetavad normaalset lihaste ja närvisüsteemi toimimist.

BCAA tähistab hargnenud ahelaga aminohappeid ehk valiini, leutsiini ja isoleutsiini. BCAA aminohapped suurendavad nii jõudu kui ka vastupidavust suurte koormustega treenivatel inimestel.

L-glutamiin toimib efektiivselt lihaste valgusünteesis ja takistades antikataboolselt lihaskoe kaotust. Lisaks tugevdab l-glutamiin organismi stressisituatsioonides. 

TMG betaiin ehk trimetüülglütsiin, mida organism saab kasutada koliini (vitamiin B4) moodustamiseks. Koliin on vajalik fosfolipiidide (rakumembraani komponendid) ja neuromediaatori atsetüülkoliini sünteesiks, seda on tarvis maksa ja närvirakkude normaalseks ainevahetuseks ning kolesterooli ainevahetuse tasakaalustamiseks. Prekliinilistes katsetes on näidatud betalaiinide põletikuvastast, hüpoglükeemilist, antiproliferatiivset/ vähivastast, antimikrobiaalset, anti-atsetüülkoliinesteraasset, antimutageenset ja vere lipiide langetavat toimet. 

HMB on aminohappe L-leutsiini metaboliit. HMB-d kasutatakse spordis toidulisandina, et vältida lihaslagundamist, kui ka sportlaste seas lihasvõimekuse tõstmiseks. HMB-l on omadus võimendada valgusünteesi, mille läbi paraneb taastumine.

L-lüsiin toetab lihaskasvu ja säilitab keha lämmastikutaset. Aktiivsele inimesel on lüsiini tarvitamine vajalik, kuna sellel aminohappel on märkimisväärne võime taastada keha. Lüsiin kontrollib rasvade osakaalu, kuna osaleb rasvhapete transportimises läbi rakumembraanide.

L-alaniin osaleb glükogeneesiprotsessis, kiirendades seeläbi veelgi keha energiavarude taastumist lihaste ja maksa glükogeenivarude taastäitmise kaudu.

Tauriin on üks suuremaid orgaanilise lämmastiku hoiustajaid, takistades katabolismi teket. Samuti stimuleerib ja mobiliseerib tauriin närvisüsteemi ning vähendab väsimustunnet.

Magneesiumil on tähtis roll südamelihaste töös ja vereringe reguleerimises, energia vabastamises ning närvide ja lihaste töös. Magneesium osaleb vähemalt 300 põhilises ensümaatilises reaktsioonis ning mõjutab süsivesikute ainuvahetust ja aktiveerib aminohappeid.

Kaalium on vajalik vee hulga reguleerimiseks kudedes ja vererõhu langetamiseks, erinevate ensüümide aktiivsuse ja lihaste töö tagamiseks, valkude ja süsivesikute ainevahetuseks, neerudest mürgiste ülejääkide eraldamiseks.

Kaltsium kindlustab veresoonte seinte normaalse läbilaskvuse, aidates toitainetel läbida rakuseinu, ning tagab lihaste normaalse töö.

Naatrium on vajalik vee reguleerimiseks kudedes, vererõhu mõjutamiseks, happe-tasakaalu säilitamiseks organismis ja närviimpulsside edasikandmiseks.

Toime

 • Annab lisaenergiat ja taastab glükogeenivarud
 • Võimendab aminohapete ja kreatiini omastamist
 • Sobib energiavarude laadimiseks ja taastumiseks erinevatele spordialadele
 • Taastab treeningu käigus kaotatud vedeliku ja mikrotoitained
 • Suurendab töövõimet, vähendab väsimust

Kasutamine

50 g pulbrit lahustada 500 ml vees. Tarbida koheselt peale treeningut või tarbida treeningu ajal.

Kellele sobib?

SELF Amino Recovery sobib taastumiseks erienevate spordialade harrastajatele, kes peavad lugu kõrgkvaliteedilisest ja mitmekülgsest taastusjoogist. Vastavalt spordiala spetsiifikale ja aminohapete/süsivesiku vajadusele võib soovitusliku kogust muuta. 

Pakend: 800g

Maitsed: mustikas

Toiteväärtus ja koostisosad 100g 50g
Energiat 280kcal/1170kJ 140kcal/585kJ
Valke 0g 0g
Süsivesikuid 70g 35g
Rasvu 0g 0g
Naatrium
Magneesium
Kaalium
Kaltsium
300mg
160mg
125mg
35mg
150mg
80mg
62,5mg
17,5mg
BCAA
L-leutsiin
L-isoleutsiin
L-valiin
10g
5g
2,5g
2,5g
5g
2,5g
1,25g
1,25g
L-glutamine 4g 2g
TMG (trimetüülglütsiin ehk betaiin) 3g 1,5g
HMB (hüdroksü metüülbutüraat) 2,8g 1,4g
L-alaniin 2g 1g
Tauriin 2g 1g
L-lüsiin 2g 1g

Koostis: glükoos, BCAA (l-leutsiin, l-isoleutsiin, l-valiin), maitseaine, trimetüülglütsiin (betaiin), l-glutamiin, hape (E296), l-lüsiin, l-alaniin, tauriin, l-fenüülalaniin, kaltsium beeta-hüdroksü beta-metüülbutüraat, magnessium glütsinaat, naatriumvesinikkarbonaat, kaaliumkloriid, kaltsiumkloriid, stabilisaator (E466), värvaine (E162), magusained (sukraloos, E950).

Konsultatsioon

 • Oled oodatud tasuta konsultatsioonile MYBODY Audentese kauplusesse,
 • Asukoht: Audentese Spordikeskus, Tondi 84.
 • Telefon EST/RUS/ENG +372 523 1960
 • Telefon EST/ENG +372 56 458 688
 • info@mybody.ee
 • www.facebook.com/mybody.ee

Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!