Kokkuvõte möödunud aastast

Hei!

Kätte on jõudnud aasta viimane päev ning siinkohal on parim aeg vaadata tagasi möödunud hooajale. 2018  tõi palju rõõmu ja õnnestumisi, kuid ka kübeke pettumust ja meelehärmi. Laias laastus saaksin öelda, et hooaeg läks täkkesse, sest täitsin oma kaks suurimat eesmärki, mille olin 2018. aastaks seadnud – isiklik rekord ja EM normatiiv. Need kaks sündmust käisid käsikäes ning juhtus olema täpselt päev pärast minu enda sünnipäeva 5. juunil. Mäletan siiani seda tunnet, kui kohtunik hõikas kõva häälega heidetud tulemuse – 56.24. See valmistas niiiii palju rõõmu ja oli üks vinge ja võimas kingitus iseendale.

Ma sobrasin oma vanades postitustes ning otsisin ootusi ja lootusi, mis ma selleks hooajaks seadnud olin. Tagantjärele on põnev võrrelda ja vaadata, mis sai tehtud ja mis mitte.  Reeglina mäletatakse ikka ainult head ja paha kipub kiiremini meelest minema. Blogis edasi-tagasi kerides jäi silma, et juunikuus ketas väga hästi ei lennanud ja ma vahepeal olin sellepärast päris mures. Vot see küll enam niimoodi meelest polnud. Õnneks sain ketta uuesti lendama paar nädalat enne EM’i. Euroopa meistrivõistlustele läksin kindla tundega, kuid ebaõnnestumine on siiani suhteliselt värskelt mälusopis alles. Samas selles pole midagi halba, sest tegelikult andis see korraliku õppetunni ning vajalikke teadmisi edaspidiseks.

Seatud eesmärgid hooajaks 2018:

  1. isiklik rekord
  2. EM normatiiv
  3. pääs EM’i lõppvõistlusele
  4. püsida terve

Isikliku heitsin, EM normatiivi täitsin, terve püsisin ka (vigastusi polnud), aga lõppvõistlusele ei pääsenud. Lõppseis 3:1, seega peaks vist möödunud hooajale panema hindeks neli. Ootuste poolest oli isikliku rekordi unistus veidi kõrgem, kuid samas varasemalt nii stabiilset hooaega ma teinud polnud. Kokkuvõttes jäin hooajaga tegelikult üsna rahule.

Veidi statistikat: kokku tegin 20 võistlust, kümne parima võistluse keskmine tulemus oli 54.92m.

Detsembri lõpuga sai läbi minu neli nädalat kestnud raske treeningtsükkel. Raskused kangil kasvasid iga nädalaga, enesetunne muutub üha paremaks ja olen valmis uuel aastal edukalt jätkama. Aasta viimased treeningud olen kokku pannud alljärgnevasse videosse. Viska pilk peale:

 

Head vana-aasta lõppu ja veel paremat uut!

Kätlin

Kommentaarid

kommentaari