Kuidas kiirendada ainevahetust, vastuseid annab ekperimenteerija Imre Vähi

Tere sõbrad!

Selline põnev pealkiri ja eriti põnev jutt. Mina kord juba olen selline katsetaja, kes armastab ise avastada, mis just minule personaalselt kõige paremini sobib. Olen aastate jooksul proovinud erinevaid toiduaineid ja lisandeid. On tooteid, mis on minule dieedi ajal mõjunud vastupidiselt ootustele ja lootustele, aga on olnud ka tõelisi pärleid.

Viimasest avastusest toon välja terve teekonna. Niisiis, võtsin hiljuti luubi alla kuivatatud puuviljad. 2013 aastal oli dieedi ajal põhiliseks toiduaineks kuivatatud pähklite-rosinate segu. See muutis minu ainevahetuse kiireks ning vorm oli lõpuks selline, millega saavutasin Põhjamaade meistrivõistlustel klassikalise kulturismi absoluutse esikoha. Ok, olen neid pähkleid-rosinaid ka hiljem proovinud, aga tulemused ei olnud enam nii ulmelised nagu 2013.

Tuleb tunnistada, et ma ei ole tegelikult ka sellel teemal väga põhjalikult pidama jäänud. Sellel hooajal olen enda jaoks avastanud kuivatatud ploomid. Usun, et alljärgnev tekst suudab nii mõnegi spordisõbra üllatusest kulme kergitama panna. Mida me üldse teame puuviljade kuivatamisest? Miks on nii, et kui lõigume koduaia õuna tükkideks ja paneme kuivama, siis lõpuks meenutavad need rohkem saapataldasid ning mõne pakendatud välismaa kuivatatud õuna puhul avastame, et need on mõnusalt mahlased ja värsked?

Kui paljud on üritanud ploome kuivatada? Et lõikad tükkideks ja paned kuivama? Ok, mina olen hakanud viimastel aastatel päris palju uurima, mis infot sisaldab pakend. Uurin kindlasti toote päritolumaad ja samuti ka koostist. Kuivatatud ploomide puhul avastasin, et neid töödeldakse õliga!!! Jah, õliga selleks, et need oleksid pehmed ja värsked. Sissejuhatuseks väga oluline info, aga liigume edasi. Viimastel kuudel olen proovinud väga paljude erinevate tootjate kuivatatud ploome. Olen neid ostnud küll Selverist, Prismast, Maximast, Olerexi tanklast kui ka Alko1000 säästupoest. Mina, kes ma ei ole absoluutselt kiire ainevahetusega, märkasin peagi, et kui olen tarbinud Alko1000 kuivatatud ploome, siis ainevahetus muutub kosmilise kiirusega selliseks, mis paneb mind tundma kajakana. Teistest kohtadest ostetud ploomidega mingit olulist märkimisväärset muudatust ei täheldanud.

Milles siis asi???

Võtsin uurimise alla 2 faktorit– päritolumaa ja tootmisel kasutatud õli. Päritolumaa suhtes jooksis info kotti- üldiselt oli enamusel sama päritolumaa ja võimalik et ka samad ploomisordid. See info ei andnud midagi ja siis BINGO- õli!!! Kui Olerexi ploomide puhul kasutatakse udupeent rafineeritud oliiviõli ja osad ettevõtted kasutavad isegi kookosõli ning päevalilleõli, siis Alko1000 kuivatatud ploomid on töödeldud rapsiõliga. Vanematel pakenditel oli ka kirjas, et rapsiõli, aga nüüd on nad selle ümber nimetanud taimeõliks. Igal juhul soovitan kõigil proovida, aga hoidke igaks juhuks südamega ukse lähedusse…:-D

Panen postituse lõppu ka väikese video erinevatest lihtsatest, aga huvitavatest õlaharjutustest, mida olen hakanud viimasel ajal usinasti tegema seoses Military tundide läbiviimisega. Lihastele on vaheldust vaja ning nendest harjutustest saab päris põnevat uut energiat. Head harjutamist!

Kommentaarid

kommentaari