Kuidas valida kaalulangetamiseks toidulisandit?

Uuel aasta treeninghooajal on tavaks anda endale uusi lubadusi võtmaks kaalust alla ning olla füüsiliselt aktiivne. See otsus tähendab mõningaid ümberkorraldusi senises elus, sest muidu jäävad püsitatud eesmärgid täitmata.

Kui otsust on kindel, et aeg on hakata tervislikumalt toituma ja rohkem liikuma siis vaieldamatult üheks teemaks tuleb on taastumisvahendite ning ka kaalulangetamist soodustavate toodete kasutamine. Käesoleva artikliga soovime anda teile näpunäiteid, kas, mida, millal ja milleks oleks mõistlik kasutada.

Algatuseks olgu öeldud, et kaalulangetamist soodustavad käsimüügitooted ei ole ravimid, vaid peamiselt looduslikud toidulisandid.

Kas kaalulangetamine on kui peen teadus

“Kaalulangetamine on päris peen teadus, kui teha seda ideaalselt – nii, et organism ei jääks millestki vajalikust ilma,” tõdeb Viidalepp. Kõigepealt selgitage välja oma suurim probleem. Kas see on pidurdamatu magusaisu? Sel juhul tuleb valida preparaat, mis aitab lõhustada süsivesikuid ja sisaldab kroomi. Nii saate korrigeerida vere suhkrutaseme kõikumist. Siiski ei ole mõistlik tarbida kroomi mõistlikus tootes olevas koguses. (Fat Elimination, Aminostar)

Hetkel on üheks kuumemaks tooteks kujunenud rohelise kohvioaekstrakt (Green Coffee), Rohelise kohvioa ekstraktis sisalduv klorogeenhappeid üks tõusamate antioksüdatiivsete omadustega aidates võidelda vabade radikaalide kahjustava toimega. Lisaks omavad klorogeenhapped stabiliseerivat toimet veresoonte funktsioonile ning reguleerivat toimet keharasvade ainevahetusele.

Uuematest dieet-toodetest mõjub ainevahetusele hästi näiteks Active Body TRIM CLA, mis sisaldab konjugeeritud linoolhapet CLA, aga ka koensüümi Q10  ja papaiaekstrakt.

Kaalulangetamine peab aset leidma normaalses tempos ka koos dieettoodetega 

Kiirelt kaotatud kilod kipuvad kiiresti tagasi tulema. Soovitab langetada kaalu rahulikus tempos. Tempo võiks ülekaalust lähtuvalt olla

Dieedipreparaatide levinuimad komponendid

Tsitriin ehk hüdroksüsidrunhape (HCA) | Saadakse Indias kasvavalt puult Garcinia cambogia. Puujuure ekstraktis sisalduv toimeaine HCA (hüdroksüsidrunhape) mõjub kolmel viisil: aeglustab toidus sisalduvate süsivesikute transformeerumist rasvaks, tekitab täiskõhutunnet ning kiirendab HCA-kalorite kulutust.

Püruvaat ehk purüüvhape | Püruvaadi manustamine suurendab rasvade oksüdatsiooni kuni 90%, samas väheneb süsivesikute tarbimine organismis poole võrra. Regulaarne püruvaadi manustamine aitab organismil lisaks tavalisele kaalulangemisele põletada nädalas ära peaaegu pool kilo rasvu.

Kitosaan | Kitosaan seob seedekulglas erinevaid rasvu 20kordselt sissesöödud kogusega võrreldes. Moodustuvad suured kompleksid ei seedu ega imendu. Järelikult läbib sissesöödud rasv kitosaani külge seotult seedekulgla ja ei anna organismile kaloreid.

L-karnitiin | Karnitiin transpordib rasvhapped “rakuelektrijaama” (mitokondritesse) ja aitab sellega kaasa rasvade energiaks muundamisele. Inimorganism toodab karnitiini ka ise, umbes 20–25 grammi ööpäevas.

Kiudained | Salendavad preparaadid sisaldavad sageli toimeainena nisukliisid. Kliid soodustavad soolte tööd, viivad välja ainevahetusjääke, alandavad vere kolesterooli- ja suhkrutaset. Kliid ei anna kaloreid, kuid tekitavad täiskõhutunde.

CLA – konjugeeritud linoolhape | CLA tõstab keha rasvade kasutamist nii, et rasvarakkude omandatava rasva hulk väheneb. Vabad rasvhapped suunduvad verre ja seal saab neid treeningu ajal suunata lihaste energiatootmisse. Sel moel CLA d manustades suurendatakse rasvade lagundamist.

Ananassiekstrakt | Ananassis on toimeaineks seedekulglas, põhiliselt peensooles valke lõhustav ensüüm brome-laiin. Toimelt on bromelaiinile sarnane papaiaviljades sisalduv ensüüm papaiin, mis lõhustab valke eelkõige maos. Need kaks taimse päritoluga ensüümi koos soodustavad toitainete, eelkõige valkude lõhustamist seedekulglas.

Kroom | Kuulub asendamatute mineraalainete hulka. Stimuleerib rasvhapete sünteesi, tõstab insuliiniefektiivsust ning aitab ära hoida suhkruhaigust. Ka aitab kroom koos rauaga transportida valke. Viimastel aastatel on avastatud kroomi rasvapõletav, magusaisu pärssiv ning kuiva lihasmassi lisav toime.

Kommentaarid

kommentaari