Lühiülevaade L-karnitiinist – mis, miks ja millal?

Mis on L-karnitiin?

L-karnitiin on looduslik aine, mis on tuntud kui üks kõige tervisesõbralikumaid rasvade põletamist ja kehaenergia tootmist soodustavaid ühendeid. Erinevate spordialade sportlased kogu maailmas on kasutanud juba aastaid L-karnitiini, et parandada oma jõudlust. Samuti on see üks populaarsemaid toidulisandeid kehakaalu ja rasvade põletamiseks.

Karnitiini toimel suurenevad glükogeenivarud maksas ja lihastes, samuti kasutatakse energiavarusid märksa ökonoomsemalt. Karnitiin aitab stimuleerida ka rasvade ainevahetust ning tugevdab organismi immuunsüsteemi.

L-karnitiin on mitte-esmane aminohapet sisaldav ühend, mis tähendab, et see toodetakse organismis loomulikult. Selle peamine ülesanne on aidata keha toota energiat ja mängib olulist rolli lihaste töös, aju ja südame normaalsel toimimisel.

Miks peaks võtma L-karnitiini?

L-karnitiini soovitatakse kasutada kõigil, kelle dieet mõjutab nende kehas sisalduva L-karnitiini kogust. Hea näide on veganid või ranged taimetoitlased. Seda seetõttu, et looduslikud L-karnitiini toiduvarud hõlmavad peamiselt loomset saadust nagu veiseliha, sealiha, kana ja piim. Kuigi seda võib leida mõnest taimse saadusest  nagu avokaadost ja sojaubadest, on siiski suurem oht puudujääkiks.

L-karnitiini sobib kasutamiseks kui eesmärk on soodustada rasvapõletust ja kiirendada kaalulangust. Karnitiin aitab teie kehal toota energiat, kasutades keha rasvavaarusid, mis võimaldavad pikemas perspektiivis aidata rasvavarudel kaduda. On tõestatud, et L-karnitiini manustamine igapäevaselt suurendab antud aminohappe  ühendeid veres, suurendades  lihaskontsentratsioone ja rasvade metabolismi.

Karnitiin aitab oluliselt kaasa ka mürgiste ainevahetuse produktide eemaldamisele, kiirendades sellega koormusjärgset taastumist.  Seeõtttu on see oluline toidulisand ka vastupidavusaladel väsimuse vähendamiseks ning koorgmusega kohanemisel.

Millal võtta L-karnitiini?

L-karnitiini mõju aktiviseerimiseks on soovituslik kogus vähemalt  1000 mg päevas olenevalt spordialast ja kehakaalust.  Toidulisand soovitatakse võtta koos söögikorraga või enne treeningut.

All Stars vedel L-Carnitine ampull (1200 mg) – tarvitada 250ml veega enne hommikusööki või treeningut

 

 

 

 

SELF Carnitine kapslid (120 tk) – 2 kapslit päevas koos toiduga

 

 

 

 

Allikad:

www.myprotein.ee

www.mybody.ee

Kommentaarid

kommentaari

Related Posts