Merilin PaljasPorgand Taimre- kuidas võtta oma ajast maksimum ja 2016 aasta kokkuvõte

Meik & foto - Janne Jüsma (janne.ee)

Meik & foto – Janne Jüsma (janne.ee)

Nii pea kui kalendrileht saab detsembrikuule pööratud, koidab mulle kui kiiresti on järjekordne aasta möödunud. Kas ma olen ainus, keda paneb see mõtlema seljatatud aastale kui “palju ma suutsin korda saata?” ajale… Minus tärkavad seejärel küsimused, kas ma olen rahul mööduva aastaga, kas ma suutsin midagi suurt korda saada, kas ma täitsin oma eesmärgid, kas ma oleks võinud rohkem ära teha, kas mul jäi midagi tähtsat tegemata ja, mis kõige tähtsam, kas ma andsin endast parima sel aastal?

KUIDAS VÕTTA OMA AJAST MAKSIMUM?

minu-väga-hea-aasta-raamat-märkmik-kaisi-kask-2016-detsember-jaanuar-2017-uus-lubadused-edulugu-paljas-porgand-merilin-taimre

Meile kõigile on antud 24 tundi ööpäevas, kuid ometi on neid, kes jõuavad teistest sama ajaga tunduvalt rohkem korda saata.

SLIGHT EDGE

Kuulasin hiljuti üht sellist huvitavat audio booki nagu “The Slight Edge” (Jeff Olson). Põhimõtteliselt selgitab see ära, mis on eduka ja mitte-eduka inimese suurim erinevus, kui kõrvale jätta eeldused suureks karjääriks (haridus, ressursid, võimalused). Kõige suuremaks teguriks on iga sammu, kui pisikese ja esmaspilgul tähtsusetu tahes, jälgimine. Tähtsustades iga oma vaba hetke, iga pisikest võimalust midagi korda saata ja töötades vaid eesmärgipäraselt loome me võimaluse ehitada tuhandetest väikestest õigetest otsustest ühe suure eduloo.

Raamatut kuulates tundsin ma end mitmes kohas ära. Mult küsitakse alatihti, kuidas ma kõike suudan? Kas mul on tõesti 48 tundi ööpäevas, et ma leian võimaluse ajada mitme projekti liini korraga, käia veel siin ja seal, olla koguaeg pildis ja siis veel trenni teha ja tervislikult toituda ka. “Kuidas sa, Merilin, seda teed?”

Mul pole kodus telekat, mul pole tööaeg 9-17, ma ei ärka nädalavahetusel kell 12 pohmellis peaga ja ma ei ole kunagi tegevuseta. Ükskõik, kus ma olen või mida ma teen, olen ma tegevuses parema karjääri nimel. Ma võtan vastu kõikvõimalikke projekte, ma töötan oma unistuste nimel alates minutist, mil üles ärkan, lõpetades voodisse minekuga. Ma leian aega iga päev enda eest hoolitsemiseks – tervislik toitumine, trenn, füüsiline lõdvestus ja piisav uni ei puudu naljalt mu päevast.

Ja ometigi kui kõik teavad, et ma olen ajaliselt väga piiratud ja rabelen alati ringi, siis ma olen üks metsikult õnnelik inimene, sest ma ei tööta päevagi oma elus. Ma teen mida armastan ja seda suure kirega ning ma olen äärmiselt õnnelik, et sellest on suure vaevaga sirgunud mu töö, mu elu, mu beebi – mu Porgand.

PLANEERIMINE

Ma elan nina märkmikus ja sean kõik oma sammud vaid selle järgi. Üks päev andis mu telefon otsad, läpakat mul kaasas polnud ja tegus päev ootas ees. Kõik läks nii tuksi kui vähegi minna sai, sest mul puudus ligipääs kalendrisse. Jäin igale poole kohe hiljaks, mõnda kohta jäi sootuks minemata ning kurjad sõnumid ja kirjad olid kohe kukil. Minu päevad on algusest lõpuni minuti pealt planeeritud ja ma naudin seda! Liigne vaba aeg tekitab mus tunde, et ma pole produktiivne ja võiksin hoopis suuri tegusid sel ajal korda saata. Eks paljud vaidlevad vastu, aga iga inimene ongi erinev. Olen tugevalt jäär ja meile jääranaistele on see omane. Jah… ma usun tähemärkidesse, hehe!

minu-väga-hea-aasta-raamat-märkmik-kaisi-kask-2016-detsember-jaanuar-2017-uus-lubadused-edulugu-paljas-porgand-merilin-taimre

Seega on elu planeerimine minu arvates võti eduka tuleviku jaoks. Me kõik oleme unustajad ja tunnistan, et mina ei suudaks oma elutempo juures midagi meeles pidada, kui mul poleks olemas märkmikku, kalendrit või assistenti, kes mul kepiga koguaeg sabas tiksuks…

RAAMAT “MINU VÄGA HEA AASTA”

minu-väga-hea-aasta-raamat-märkmik-kaisi-kask-2016-detsember-jaanuar-2017-uus-lubadused-edulugu-paljas-porgand-merilin-taimre

Assistenti ma veel endale muretsenud pole, küll aga olen muus osas eeltööd kõvasti teinud. Kaisi Kask on hiljuti andnud välja asjaliku raamatu “Minu väga hea aasta”, mis on mõeldud aitamaks igaüht meist, kes natukenegi elu planeerimise enda kätesse tahab haarata. Tegemist on aasta planeerimise raamatu/töövihikuga, kuhu küsimustele vastates saab oma uue aasta planeerida. Ehk teisisõnu, selle raamatu kirjutab inimene ise. See on hea viis õppimaks iseennast veel paremini tundma, püstitades uusi eesmärke ja veendudes, et iga päev pisikeste sammude haaval selle nimel ka tööd tehakse.

minu-väga-hea-aasta-raamat-märkmik-kaisi-kask-2016-detsember-jaanuar-2017-uus-lubadused-edulugu-paljas-porgand-merilin-taimre

Osale minu Facebooki jagamismängus, et enda uus aasta raamatusse üles kirjutada! Jagan mängus osalenute vahel ära 3 raamatut juba 5. detsembril!

“Minu väga hea aasta” leiate lähimast Apollost, Rahva Raamatust või tellides autori kodulehelt minuaasta.ee.

MÄRKMIK

minu-väga-hea-aasta-raamat-märkmik-kaisi-kask-2016-detsember-jaanuar-2017-uus-lubadused-edulugu-paljas-porgand-merilin-taimre

Lisaks andis Kaisi Kask välja ka pisikese märkmiku, kuhu niisama oma mõtteid kribada, tekkinud ideid talletada või miks mitte kõike maatasa kiruda. Olen ise suur päevikupidaja nagu näete. Blogi on minu päevik, minu mõtted, minu elu. Kui te just blogipidajad pole või armastate käsikirja, siis hoidke märkmik ligi… kes teab, millal ajujaht järsku pahvatab ja suured ideed lennutama hakkavad.

MINU AASTA 2016

KUIGI aasta pole minu jaoks veel kaugeltki läbi, sest detsembrikuu tõotab mulle veel väga suuri muutusi ja veel suuremate plaanide elluviimist, siis jagan teiega sellegipoolest oma senist aasta kulgu. Millega Paljas Porgand sel aastal siis hakkama sai?

 • Andsin välja oma teise trükiraamatu “Mu süda kuulub kolmele – toidule, tervisele ja minule”
 • Olen alustanud oma kolmanda raamatu jaoks retseptikogumiku loomisega
 • Võtsin ette oma elu esimese võistlusspordiala. Võistlesin bikiinifitnessis kokku kolmel võistlusel.
 • Sealt sai alguse mu (fitness)modelli karjäär. Pildistamisi on lausa iga nädal.
 • Olen endale toeks saanud uued sponsorid, kes aitavad mu suuri ideid teoks teha. Suurimad tänud Adidas EestileSparta SpordiklubileMyBody.ee-leNocco Eestile.
 • Sain Eesti Blogiauhindadel terviseblogide seas II koha.
 • Kasvatasin oma blogi lugejate arvu kuus lausa 100 000 unikaalse külastaja võrra. Aitäh teile!
 • Instagrami jälgijate kasv 13 000 kasutaja võrra.
 • Facebooki jälgijate kasv 3000 kasutaja võrra.
 • Kolisin aasta jooksul lausa mitu korda ning lõpuks leidsin endale täitsa armsa oma pesa.
 • Ilmutan oma loo koostöös MTÜ Peaasjadega heategevuslikus raamatus (ilmub aastal 2017)
 • Aitasin aastaga kümneid anoreksiahaigeid paremuse poole, vastates kõikidele murekirjadele, kohtudes nendega silmast silma ja olles neile ka passiivselt toeks läbi blogi ja sotsiaalmeedia.
 • Vastasin sadadele murekirjadele, lootuses aidata teid kaasa kaalulangetusel, enesearmastuse leidmisel, tervisliku eluviisiga alustamisel ning muudel teemadel.
 • Sain kajastust TV-s, raadios, podcastides, ajakirjades, ajalehtedes, veebiportaalides jpm.
 • Ning nüüd väike uudis ka… Käisin vaatamas esimest potentsiaalset kinnisvaraobjekti, kuhu oma kohvik püsti panna! You heard me!!!

SUURED PLAANID AASTAKS 2017

 • Anda välja oma kolmas trükiraamat
 • Osaleda sügisel järjekordsetel bikiinifitnessivõistlustel
 • Hakata toitumisnõustajaks
 • Reisida kuhugi paradiisi
 • Rajada KOHVIK PALJAS PORGAND!

Ja nii ilusate mõtetega ma soovingi lõpetada. Kui plaanipäraselt möödus sinu aasta 2016? Mis on sinu plaanid uueks aastaks? Kriba kommentaaridesse, tahan väga kuulda!

Kommentaarid

kommentaari