Siim Veri – samm sammu haaval või tellis tellise haaval?

Tere lugejad!

Postituse pealkirjas sisalduv “samm sammu haaval” on hea kirjeldus. Selliselt ongi mu sportlik teekond kulgenud nädalast nädalasse, kuust kuusse, aastast aastasse. Naturaalne kulturism ja fitness on maraton, mitte sprint. Lõpptulemus ehk arenenud füüsis ning selle tase sõltub kõikidest produktiivsetest ja eesmärgipärastest distsiplineeritud päevadest, nädalatest, kuudest ning aastatest, mida ükshaaval on siia eelnevalt panustatud. See on nagu suure maja ehitamine (iseasi kui suur see nüüd tuleb), brick by brick ehk tellis tellise haaval.

Tellisteks võime lugeda üksikuid eesmärgipäraseid treeninguid, toidukordi, päevi, nädalaid, kuid ja aastaid. Et olla jätkusuutlikult progressiivne, peab ditsipliin olema pikaaegses arvestuses murdumatu.

Paigutan telliseid vundamenti iga päev. Üks selline päev oli ka möödunud pühapäev, millest sai paar klippi videosse võetud:

HOW TO: make your porridge delicious without adding extra sugar while increasing your daily protein intake. This is really complicated, so make sure you pay close attention and watch the video multiple times! For the past month i have been using @mybody_ee SELF Whey Shake PeanutButterChocolate protein powder and in my humble opinion it is the best tasting product on the market, if you like peanut butter… or chocolate ?. It uses sucralose as a sweetener which sure beats eating sugar and compromising your insulin sensitivity and health! Bon appetit! . . . #siimveritraining #fitness #mybody_ee #mybodygavormi #bodybuilding #personaltrainer #protein #quality #toitumine #treening #jõusaal #söötreenisalene #gym #eesti #tallinn #workout #knowledge #fitnessaddict #fitnessmotivation #fitnesslife #personaaltreener

A video posted by Siim Veri (@siimve) on

Selles videos seletan teile väga peene detailiga, kuidas teha Whey Shake PeanutButterChocolate kaerahelbeputru. Tegemist on väga lihtsa ning elementaarse viisiga, kuidas enda hommikupuder teha väga maitsvaks ning samal ajal suurendada päevast valgukogust, millega paljud hädas on. Muidu ma suurem asi maapähklivõi sõber ei ole, aga sellesse valgupulbrisse on lisatud mingi maagia ja loitsud, sest ma ei ole varem midagi nii head enda purdu sisse seganud või peale trenni joonud.

Puder andis hea puraka meherammu ning selle abil sai antud tellist (loe: päeva) edasi viimistleda veel eesmärgipärasemaks:

Last sunday's post-porridge death by front squats with @kristiinuuemois , in other words GVT (german volume training) 10×10 with 70kg, 60 second rest. Featured here is the last, 10th set. I actually started with 90kg but after a few sets i realised that it wasn't a good idea, since i reached failure and still had 7 sets to go. The density of this method is what makes it brutal. Oh and this was after 7 sets of heavy leg extensions, so they also played a role ? . This workout in detail and other thoughts/metaphors can be found at my latest blog post @mybody_ee home page. . . . #siimveritraining #mybody_ee #mybodygavormi #bodybuilding #fitness #workout #gym #personaaltreener #personaltrainer #toitumine #treening #jõusaal #söötreenisalene #eesti #tallinn #sparta #spartaspordiklubi #healthy #motivation #fit #fitfam #health #fitspo

A video posted by Siim Veri (@siimve) on

Videos on näha pühapäevase jalatreeningu kolmanda harjutuse kümnes ehk viimane seeria. Küpsetamine oli korralik, sest täna on teine päev taastumist ja siiani küpsetab ning kindlasti küpsetab ka veel homme. Detailsemalt oli treening järgmine:

  1. Dünaamiline soojendus
  2. Säärte ette sirutamine, istudes, 1-2 sekundit kontraktsiooni hoidmine. 50; 65; 80; 95; 110; 125×10 ; 140×8 (raskused naeltes) (kontraktsiooni hoidmine teadlik, et rõhutada nelipealihaste lühenemist, järgnev harjutus ehk eeskükk rõhutab pikenenud osa amplituudist)
  3. Eeskükk kangiga 10×10, 60 sekundit pausid, esimesed 3x 90kg-ga, ülejäänud 7x 70kg
  4. Jalapress keskmise jalgade asetusega 4×25, 60 sekundit paus. 100; 150; 200×20; 200×15
  5. Puusatõsted kangiga 1-2 sekundit kontraktsiooni hoidmine. 20; 50; 70; 90; 100×10; 110×8
  6. Lamades jalgade kõverdamine trenažööril 25; 35; 45×10; 55×5
  7. Istudes jalgade kõverdamine trenažööril 50; 65; 80; 95×10; 110×9
  8. 2 harjutust säärtele

Üldiselt panen treeningule hindeks 5+, lihastunnetus, fookus ja jõudlus olid väga head ning loen seda väga produktiivseks tellise viimistlemiseks. Treeningjaotusest rääkides on mul nädalas hetkel keskmiselt kaks jalatreeningut, see oli üks neist ning see oli rohkem reie nelipealihaste kontsentratsiooniga. Teine jalatreening nädalas sisaldab rohkem posterioorset ahelat ning ka puusasirutuse funktsiooni reie kakspealihastele.

Aga selleks korraks kõik, soovin Teilegi häid ja produktiivseid telliste ladumisi nii treeningutel kui ka igalpool mujal elus!

Jälgige mind ka instagramis: @siimve

Kommentaarid

kommentaari