Siim Veri – stiimul muutumiseks ja mindset

Tervitused!

Ümmarguselt 5 kuud on jäänud võistlusteni ning alustan videoga, sest üks video võib öelda rohkem kui tuhat sõna:

Vähe mahlasemale osale jätkuks kirjutan natuke enda tegevustest ja sellega korreleeruvast mindsetist. Tegevuseid ei ole olnud vähe, aga see on just nii nagu mulle meeldib. Investeerin enda aja progressiivsetele ning enesearengule suunatud tegevuste sooritamisele. Need kaks asja on ka minu peamised motivatsiooni driver’id — enesejuhtimisest tulenevad lühiajalised ning pikaaegsed eesmärgid elus sean neid driver‘eid ja visiooni silmas pidades. Aeg kui selline on endiselt piiritletud ressurss ning seda väga selgel põhjusel — ei ole kerge kombineerida võistlussporti (sealhulgas peab ära mainima defitsiidi), magistratuuri, uut ametipositsiooni ning eraelu. Siinkohal soovin tänada enda kallist tüdruksõpra Kristiini, kes on mind igas olukorras kompromissitult toetanud ning tolereerinud.

Uuest ametipositsioonist rääkides avanes mul eelmise kuu alguses võimalus alustada tööd Audentes Fitnessi juhatajana. Olen eelmisele juhatajale ning praegusele juhtkonnale ja kollektiivile väga tänulik selle võimaluse eest. Luban anda sellel positsioonil endast parima, nii palju kui on minu võimete piires. See amet annab mulle mitmeid võimaluseid arendada enda oskuseid ning võimeid. Eriti olukorras, kus positsioon ühtib väga hästi magistratuuri erialaga — juhtimise ja turundusega. Olen põnevil uute ülesannete, kohustuste, vastutuste ning väljakutsete ees. Aitäh!

Samas tuleb tõdeda, et viimased kuud olen pidanud tihti opereerima ülekoormuse piiril ja üle selle. Kuid ütlen ausalt, et ma kohati naudin ülekoormust ning sellega kaasnevaid raskuseid. Raskused ja enda piiride kompamine on väljakutse ning väljakutsed on need, mis panevad meid kasvama ja arenema. Olles vastakuti raskustega on meil kaks võimalust, me kas murdume või peame vastu ja ületame need. Raskuste ületamine ise ongi see protsess, mida ma taga ajan. See ongi see protsess, mida ma teadlikult ning tihti alateadlikult koguaeg otsin. Miks ma seda otsin? Sest ületades ja mitte murdudes me alati õpime midagi. Me alati muutume ühel või teisel moel tugevamaks või targemaks. Me näeme olukordi, seoseid ja elu ennast teisest, tihti kõrgemast perspektiivist. Minu eesmärk on muutuda.

Väärib märkimist, et väga mitmed asjad elus on oma toimimiselt seotud. Sarnaselt raskuste ületamisega ning sellega kaasneva vaimse arenguga reageerivad ka meie kehad treeningule. Kohanemine, muutumine, adapteerumine — need on protsessid mis leiavad aset, kui meie vaimne või füüsiline pool on vastamisi tugeva stressiga. Olgu selleks siis intensiivne periood tööl, koolis enne eksamit või treeningul külma raua all. Tugev stress on stiimul arenguks, stiimul muutumiseks, kohanemiseks, adapteerumiseks.

Selletõttu on tugev stress tihti see, mida ma otsin ning taga ajan. Nii teadlikult kui ka alateadlikult. Sest ma tean, et selle stressi taga on stiimul arenguks, stiimul muutumiseks ja paremaks saamiseks. Ma tahan muutuda ning ma otsin võimaluseid muutumiseks. Nii vaimselt kui ka füüsiliselt. Sest minu suund on selge — olla parim versioon iseendast. Olla parim võistlussportlane, kes ma olla suudan. Olla parim enda töös, enda võimete piires. Olla nii hea õppetöös, kui on minu võimete piires. Olla hea ja hoolitsev kaaslane enda lähedastele.

Reaalsuses ei ole minu suurimad vastased minu konkurendid, vaid mina ise. Siin elus suudan ma kõige rohkem kontrollida ainult enda tegevuseid, mõtteid ning suunda. Enesejuhtimine on see, mida igaüks meist saab tahte olemasolul rakendada. Ning enesejuhtimise rakendamine endast parima versiooni taga ajamiseks on minu meelest üllas eesmärk, visioon ning viis elamiseks siin planeedil. Olles ise võimekamad, targemad, kogenenumad ning oskuslikumad suudame me rohkem väärtust pakkuda ka teistele inimestele meie ümber. Selline on vähemalt minu subjektiivne vaade elule, kõigest üks perspektiiv.

Väärib ära märkimist, et kõik eelnev jutt käib ka spordi kohta. Kulturism on spordiala mida ma armastan just samadel põhjustel, millest ma eelnevalt olen rääkinud. Elan selles spordis stiimuli otsingutel — otsides stiimuleid muutumiseks, paremaks saamiseks, füüsise arendamiseks, teadmiste arendamiseks, kogemuste agregeerimiseks. Kulturismist õpitud distsipliini, eesmärkide seadmist ja progressiivset mindset’i olen noorest peale rakendanud igal pool mujal elus ning rakendan seda ka edaspidi.

Aga selleks korraks tõmban otsa kokku. Soovin Teile kindlat meelt ning põnevaid väljakutseid!

Instagram: https://www.instagram.com/siimve/?hl=en

Kommentaarid

kommentaari