Teadmistepagasi arendamisest

 

Kõik, kes mind instagramis on jälginud, ilmselt juba teavad sellisest ettevõtmisest nagu IPT Estonia. Tegemist on veebipõhise loenguplatvorm õppega, mille käigus omandatud teadmised ja hiljem sooritatud eksam (sh praktiline osa), annavad vastava tõendi, millega saab üle Euroopa teha tööd personaaltreenerina. Minuni jõudis info sellisest õppeviisist läbi instagrami, kus pakuti võimalust esimeses õppegrupis alustada mõnenädalast tihedat õpet. Algselt olin skepiline kuid otsustasin siiski anda võimaluse endale ja korraldajale, sest ega ükski uus teadmine ju mööda külge maha ei jookse. Lisaks on juba väga pikka aega palutud minult abi treeningute planeerimises ja tehnilise korrektsuse lihvimises. Viimases olen küllaltki nõrk, seega seda enam leidsin, et teadmiseid täiendada oleks siiski vaja. Niisiis alustasin augusti lõpus loengusarjaga, mille jooksul toimusid iga argipäev 4h kestvad loengud läbi veebiplatvormi, kus sai loengupidajale ka küsimusi esitada ja lektorile vastuseid jagada.

Läbisime väga mitmeid erinevaid teemasid: Biomehaanikat, liikuvust, biokeemiat, turundust, treeningteaduse, toitumise, toidulisandid, ületreening, vigastused, treeningakavade koostamise ja mitmeid teisi personaatreeneri tööd hõlmavaid aspekte. Tõden, et loengud olid väga sisutihedad ja lektorid oma ala spetsialistid. Näiteks toitumises ja turunduses sai sõna Erik Orgu, kes ka sangpommidega harjutusi praktilise osa raames õpetas. Teiste hulgas oli ka Jass Murutalu, Elis Nikolai (Anneli Sootsi toitumiskooli lõpetanud), Erki Enkvist ja paljud teised. Minu teadmistepagas suurenes kohe kindlasti väga suurel määral. Eriti võõras oli minu jaoks biomehaanika, mille detailsema õppimisega tegelen veel tänini, et sooritada eksam.

Peale loenguid oli meil võimalus ka ise koostada treening- ja toitumiskava näidisklientidele. Peab tõdema, et see oli üks paras pähkel, sest kliendid olid küllaltki ekstreemsed ja keerukad. Saime oma koostatud kavadele ka tagasisidet ja nõuandeid mida teisiti teha või kuidas läheneda. Eriti humoorikad olid näiteks sellised variandid, kus noor neiu kes ei suutnud 1km isegi joosta,  aga seadis sooviks poole aasta pärast poolmaratoni läbida. Keerukas oli ka taimetoitlasele toitumiskava koostada. Paraku on sellised inimesed ka meie ümber igapäevaelus ja neid tuleb osata vajadusel suunata ja abistada.

Peale mõne nädalast õppeperioodi järgnes praktiline osa Tallinnas Crossfiti hoones, kus päevakavas olid sangpommid, olümpiatõstmine, kinesioteipimine, venitamised ja üldharjutused. Boonusena oli kohal ka Siim Kinnas, kes tegi imelised fotosüüdistused meie sportlikust grupist. PS! Siimu kaamerasilmas ei pea kunagi pettuma 🙂 Lisaks saime end kosutada värskete puuviljade, pähklite ja maitsvate batoonidega, et pikk päev vastu pidada. Minu jaoks oli tegemist Tallinna maratoni eelse päevaga, seega pidin vägagi jälgima, et endale harjutuste tehnikat õppides liiga ei teeks. Kõige suurem katsumus oligi Olümpiatõstmise tehnilise korrektsuse omandamine, sest mina polnud varem sellega kokku puutunud ja tegu on väga mitmekülgse kombineeritud harjutusega, kus töötab kogu keha ja koordinatsioonil on siinkohal esmatähtis roll! Õnneks endale kangi pähe ei kukutanud ja läbisin päeva edukalt. Kusjuures koolitajad olid otse Rootsist ja õpe oli inglise keeles. Nemad õpetasid ka kinesioteipimist, millega oli samuti esmane kokkupuude just koolituse raames, seega vägagi informatiivne ja hariv kursus oli. Kuna eksam oli järgmisel päeval maratoniga samal ajal, siis seda veel sooritanud pole, aga õnneks on selleks võimalus juba järgmise grupiga koos tehes või varasemalt kokkuleppel. Loodetavasti saan varsti biomehaanika endale selgeks tehtud ja julgen ka eksamile vastu astuda. Õppimise teeb hõlpsaks asjaolu, et kõik loengud on lindistatud, õppematerjal salvestatud ja laetud veebikeskkonda iseseisvaks uurimiseks.

Kokkuvõtvalt saan öelda, et soovitan teistelegi, kellel võimalus, sellisest koolitusest osa võtta. Ka neil, kes ei soovi personaaltreenerina töötada, vaid enda treeninguid teadlikumalt sooritada. Mina jäin igatahes rahule ja loodan, et sooritan peatselt ka eksami edukalt. Suurepärased fotojäädvustused Siim Kinnaselt ja hindamatu koolituse Indrek Reilsonilt olen juba saanud, vaid diplom on veel puudu. Terves kehas terve vaim, seega seniks kõike head ja näeme trennis! 🙂

Kommentaarid

kommentaari

Related Posts