0 arvamust  |  Lisa arvamus
Mudel: Kinesiloogline teip
Toode annab 1 boonusraha
Saadavus: Laos
10.90€

Võimalikud valikud

Kinesioloogiline teip

 • Valu vähendamine
 • Lihastöö toetamine
 • Lümfivoolu toetamine
 • Liigeste vale asendi parandamine
 • Lihaspikkuse, lihasjõu ja lihastoonuse taastamine
 • Kehahoiaku kineetilise teadlikkuse parandamine
 • Profülaktika

 

Ületöötanud lihased on põletikulised ja tursuvad. Tursunud lihas avaldab seespoolt survet nahale, mistõttu aeglustub lümfiringe, lümfivedelik kuhjub ja aktiveeruvad valuretseptorid. Kui nahka venitatakse teibi kleepimise ajal, siis teip ja selle all asetsev nahk moodustavad algasendisse tulles väikeseid kortsukesi. Kortsukesed tekitavad naha ülestõstmise efekti, mis suurendab vaba ruumi naha ja nahaaluse koe vahel, millega seoses paraneb lümfivedeliku ringlus, mis omakorda vähendab stimulatsiooni naha valuretseptoritele.

Need füsioloogilised efektid võimaldavad kehal alustada iseeneslikku tervenemise protsessi, tagades kudede funktsioonide paranemiseks parema keskkonna. Kinesioteibi kasutamise järgne efekt on kohene ja see väljendub valu alanemises, skeletilihaste jõu ja elastsusomaduste paranemises ning liigesliikuvuse suurenemises. Kuna kinesioteip stimuleerib nahka, võib see stimuleerida ka somatovistseraalseid reflekse. Seetõttu saab teipi edukalt kasutada ka krooniliste üldhaiguste, nagu peavalu, ärevusseisund, astma, unetus, menstruaalvaevused jms leevendamisel.

Alates kinesioteipimise meetodi tutvustamisest 25 aastat tagasi, on see leidnud aksepteerimist nii spordi- kui lääneliku meditsiini ringkondades.

 Kinesioteip on unikaalse ja patenteeritud 

 • 100% puuvill
 • elastsus 30-40%
 • võimaldab nahal hingata
 • võimaldab ulatuslikku liikumist ja ei piira nagu tavaline sporditeip
 • saab kanda ilma uuesti paigaldamata ca. 10 päeva

Laius

5cm x 5m

Värvid

Must, beež, punane, roheline,kollane,roosa

Teipimise õpetuse leiad SIIT

Kinesioloogilisest teipimisest lähemalt

Paljudele spordisõpradele on võistlusi või treeninguid jälgides silma hakanud atleedid, kelle nahapinnale on kleebitud värvilised ribad. Kas tegu on uue moeröögatusega või hoopis rituaalsete kaunistustega? Ei kumbai. Teemist on terapeutilise teipimismeetodiga, mida nimetatakse kinesioteipimiseks. Sõna kinesio on tuletatud sõnast kinesioloogia ja see tähendab liikumist. Laiemale avalikkusele on see teipimismeetod tuntumaks saanud viimase viie aasta jooksul, kuid selle ajalugu ulatub enam kui 25- aasta tagusesse aega. Kinesioteipimise meetodi loojaks on Jaapani kiropraktik Kenzo Kase, kelle soov, et ravimõju jätkuks ka pärast teraapiaprotseduuri lõpetamist, viis kinesioteibi leiutamiseni. Kinesioteipimise meetod on tänapäeval leidnud laialdast kasutamist nii spordis, füsioteraapias kui ka koduses ravis.

Milles peitub kinesioteipimise meetodi saladus?

Kinesioteip soodustab keha oma taastumis- ja raviprotsesside toimimist. Vastupidiselt traditsioonilisele sporditeibile, mida kasutatakse kehaosade immobiliseerimiseks, ei takista elastne kinesioteip vere- ja lümfiringlust. Ka ei sisalda kinesioteip medikamente, mistõttu ei ole sel negatiivseid kõrvaltoimeid.

Kuidas kinesioteip toimib?

Ületöötanud või muul viisil traumeeritud lihased on põletikulised ja tursuvad. Tursunud lihas avaldab seespoolt survet nahale, mistõttu aeglustub nende vahele surutud lümfiringe, lümfivedeliku kuhjumisel aktiveeruvad valuretseptorid. Retseptoritest lähtuvad valuimpulsid pidurdavad reflektoorselt lihase tööd, mistõttu need jäigastuvad ja nõrgenevad. Sellise lihase talitlus on häiritud ning valulik. Tekkivat valu-spasm-valu tsüklit on võimalik kinesioteibi asetamisega kõrvaldada. Kinesioteibi toimemehhanism seisneb selles, et kui lihas viia teibi asetamisel venitatusse, siis teip ja selle all asetsev nahk moodustavad algasendisse, tuues väikeseid kortsukesi. Kortsukesed tekitavad naha ülestõstmise efekti, mille tulemusena suureneb vaba ruum naha ja nahaaluse koe vahel, paraneb lümfivedeliku ringlus, mis omakorda vähendab survet valuretseptoritele.

Pildid / - HC004Pildid / - HC005

Joonis: Kinesioteip tekitab nahapinnal kortsukesed ning seeläbi parandab vere- ja lümfiringet.

Need füsioloogilised efektid võimaldavad kehal alustada iseeneseslikku tervenemise protsessi. Kinesioteibi asetsemise järgne efekt on kohene ja see väljendub valu alanemises, skeletilihaste jõu ja elastsusomaduste paranemises ning liigesliikuvuse suurenemises. Need väited on kinnitust leidnud ka erinevates teadusuuringutes. Liikumisel tekitab teip ka meeldiva soojusetunde, sest pideval naha tõstmisel on kerge masseeriv toime.

Kinesioteip on täiesti erinev tavalisest sporditeibist nii oma omaduste kui teibi asetamise poolest. Tavaline sporditeip on jäik ja seda kasutatakse traumeeritud kehaosa liikuvuse piiramiseks, asetades teipi mitmekordselt ümber jäseme. See takistab traumeeriva liigutuse tekkimist, kuid samas on takistatud ka vere- ja lümfiringe. Seetõttu ei saa seda teipi kasutada järjest kauem kui mõned tunnid. Kinesioteip on aga oma elastsuselt sarnane nahaga ja see asetatakse vastavale lihasele, mille funktsiooni taastumine ise stabiliseerib liigese. Kuna teip on elastne ja hästi hingav, võib teip püsida nahal kuni viis päeva. Kinesioteip on veekindel, püsib nahal pikkade treeningute vältel, ujudes ja duši all käies. Võrreldes tavalise sporditeibiga kulub kinesioteipi ka märgatavalt vähem, sageli piisab juba 20 cm ribast. Sportlased nii Eestis kui väljaspool on kinesioteipimise positiivselt vastu võtnud ning seda põhjusel, et kinesioteip ei takista, vaid toetab sporditehnilist sooritust, kiirendab vigastustest taastumist ja kergemate vigastustega võimaldab ka treeningute jätkamist.

Kuna kinesioteip stimuleerib nahka, võib see stimuleerida ka somatovistseraalseid reflekse. Seetõttu saab teipi edukalt kasutada ka krooniliste üldhaiguste, nagu peavalu, ärevusseisund, astma, unetus, menstruaalvaevused jms. leevendamisel.

Teipe on saada erinevates suurustes ja värvides. Erinevatel värvidel ei ole otsest terapeutilist tähendust, kuid nad lisavad kindlasti silmailu.

Parima tulemuse tagab kindlasti koolitatud spetsialisti paigaldatud teip, kuid järgides alltoodud näpunäiteid, saab kinesioteibi asetamisega hakkama ka kodustes tingimustes.

Kinesioteipimise peamised põhimõtted

Teibitav ala peab olema puhas ja raseeritud.

Lihas, millele teip asetatakse, või nahk selle kohal peab olema venitatud asendis.

Lõika teibiotsad ümaraks, nii püsib teip kauem.

Teip on elastne, kuid ära venita seda nahale asetades.

Peale teibiriba asetamist hõõru seda natuke, soojusega liimub see paremini.

Kehaosa algasendisse tuues peab teip koos nahapinnaga tekitama lained või kortsud.

Teibi võid jätta kehaosale mitmeks päevaks.

Teip eemalda nahalt rahulikult.

 

Mõningad teipimisvõtted jooksuharrastajaid sagedamini tabavate vaevuste leevendamiseks:

Alaseljavalu

Lõika umbes 20 cm pikkune Y-kujuline teibiriba. Ettekummardamine viib lihase venitusasendisse. Aseta pingeta teibi ühine ots ristluule ja haarad lülisamba kõrvale.

Pildid / - HC006

 

Reie tagaküljelihaste pinge

Lõika umbes 30 cm pikkune ja Y-kujuline teibiriba. Ette kummardamine viib reie tagakülje lihased venitusasendisse, aseta pingeta teibi ühine ots tuhara alla ja haarad põlve tagakülje alla sääreluu servadele.

Põlvevalu

Lõika umbes 20 cm pikkune Y-kujuline teibiriba. Kõverda jalg põlvest maksimaalselt kõveraks, ning aseta teibi ühine ots põlvekedra alla kõõlusele ja teibi haarad ilma pingeta ümber põlve reie nelipealihasele.

Pildid / - HC008

 

Kannakõõluse valulikkus, säärekrambid

Lõika Y-kujuline teibiriba, mis ulatub kanna alt reieni. Aseta teibi algus kanna alla, suru jalalaba dorsaalfleksiooni (säärekolmpealihas venitusse) ja aseta teibiriba kergelt venitades kannakõõlusele. Teibi haarad aseta ilma pingeta sääre kakspealihase välisservadele.

Pildid / - HC009

 

Tallavalu

 Lõika umbes 20-25 cm teip neljaharuliseks. Hoia pöid hüppeliigese suhtes 90 kraadi all.Teibi ühine ots aseta kannale ja ribad pingeta tallale varvastevahelt läbi. Teine 20 cm riba aseta risti tallale ja too pöia siseservast alates teibile pinget andes sääre siseservale. Teibi ots aseta säärele ilma pingeta.

Pildid / - HC011

Füsioterapeut Lauri Rannama

Konsultatsioon

 • Oled oodatud tasuta konsultatsioonile MYBODY Audentese kauplusesse,
 • Asukoht: Audentese Spordikeskus, Tondi 84.
 • Telefon EST/RUS/ENG +372 523 1960
 • Telefon EST/ENG +372 56 458 688
 • info@mybody.ee
 • www.facebook.com/mybody.ee

Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!