0 arvamust  |  Lisa arvamus
Tootja: Biaks Oü
Mudel: Vitamiinid
Toode annab 1 boonusraha
Saadavus: Laos
11.90€

Melatonin Plus


Melatoniini toodab epifüüs – käbikeha, käbijas sisesekretsiooninääre, mis paikneb sügaval ajupoolkerade all. Melatoniini sünteesi protsess sõltub valgustuse tugevusest ja toimub fermentide mõjul, mille aktiivsust mõjutab omakorda valgustusrežiim. Melatoniin satub vereringesse ja kantakse organismis laiali mõne tunni jooksul, kus ta täidab regulatsioonifunktsiooni.

Öösel kell kahe-nelja paiku melatoniini süntees lakkab ja selle kogus veres järkjärgult väheneb. Just seetõttu, et melatoniini produtseerimine sõltub valguse ja pimeduse vaheldumisest ööpäeva jooksul, nimetatakse teda „pimeduse hormooniks“.

Käbikeha põhiliseks funktsiooniks on ööpäevaste bioloogiliste rütmide reguleerimine ja organismi kohandamine muutuvate valgustingimustega. Käbikehas sisalduvate bioloogiliselt aktiivsete ühendite, s.h. melatoniini ainevahetuse kõrge efektiivsus võimaldab organismil kohaneda öö ja päeva vaheldumisega. See aitab ka kergemini adapteeruda ajavööndite ja kliima muutustega.

Melatoniini üheks peamiseks toimeks on une regulatsioon. Inimese vananedes epifüüsi aktiivsus langeb, seetõttu väheneb ka melatoniini kogus, uni muutub pealiskaudseks ja rahutuks, võimalik on ka unetus. Melatoniin aitab unetust kõrvaldada, ära hoida organismi ööpäeva režiimi ja biorütmi häireid. Unetus ja vähene uni loovutavad koha tervele ja sügavale unele, mis vabastab väsimusest ja närvilisusest. Sügava, rahuliku une ajal normaliseerub organismis kõigi siseorganite ja süsteemide töö, lihased lõdvestuvad, närvisüsteem puhkab, aju jõuab läbi töötada päeva jooksul kogunenud informatsiooni. Organismi kogu tegevus on sel ajal suunatud tema tervendamisele, kaasatud on taastumise ja noorenemise protsessid. Tulemusena tunneb inimene end erksa ja tervena.

Melatoniin avaldab mõju sisesekretsiooni näärmetele (endokriinnäärmed), näiteks reguleerib menstruaaltsükleid naistel, stimuleerib ka seksuaalelu ja aeglustada vananemisprotsesse.

 

Muudatused elustiilis, mis võivad tagada kvaliteetse une ning aidata paremini magada

  • Väldi müra ja valgust. Proovi kasutada kõrvatroppe, aknakatteid, läbipaistmatuid kardinaid või maski silmade katmiseks
  • Väldi suurt söögikorda vähemalt 2 tundi enne magamaminekut. Kerge snäkk või salat on sobilik
  • Ära joo kofeiini sisaldavaid jooke (sealhulgas tee või karastusjoogid) 4-6 tundi enne magamaminekut
  • Regulaarne treening või jalutamine vähendab stressihormoonide hulka kehas, aitab paremini uinuda ning soodustab kvaliteetse une teket.
  • Kui sul on probleeme magamajäämisega siis ära tee pärastlõunaseid uinakuid
  • Lõpeta töötamine vähemalt tund enne magaminekut, et su keha ning aju saaksid rahuneda ning lõõgastuda
  • Ära räägi emotsionaalsetel teemadel vahetult enne magamaminekut
  • Võimalusel hoia lemmikloomad magamistoast eemal
  • Veendu, et magamistuba on ventileeritud ja meeldiva temperatuuriga
  • Praktiseeri lõdvestavaid meetmeid nagu meditatsioon või rahustav hingamine.

Kasutamine

 Soovituslik päevane annus täiskasvanule 1-2 pihustust päevas suhu või põse siseküljele enne magaminekut. Enne kasutamist loksutada!

Kellele sobib?

Vahetustega töö puhul. Kuna melatoniini uinumist soodustav toime on kõige märgatavam valgel ajal, võiks see enim sobida vahetustega töötajatele, kes vajavad päevasel ajal öise vahetuse järel uinumist.

Lennureiside puhul. Lühikese toimeaja ning päevast und soodustava toime tõttu sobib melatoniin und soodustama lendude ajal. Leevendamaks ajavööndivahetuse sündroomi, soovitatakse melatoniini võtta enne reisi 3–4 päeval (reisisihtkoha uinumisajal või ööseks). Sihtkohta jõudnuna soovitatakse 3–4 päeval melatoniini manustada enne voodisseminekut.

Hilise ja varase uneaja sündroomi korral. Melatoniinist võib abi olla inimestel, kelle loomulik magamise aeg on tavapärasest tugevalt hilisem või varasem ning kellel on seetõttu probleeme töös, õpingutes ja isiklikus elus.

Kõrgvererõhktõve puhul. On leitud, et melatoniin lühendab une saabumise aega kõrgvererõhu patsientidel. Kõrgvererõhktõve korral on teisigi und häirivaid tegureid peale võimaliku melatoniinitootmise alanemise.

Depressiooni leevenduseks. Depressiooni puhul on une-ärkvelolekusüsteemi töö häiritud, sageli on rütm nihkunud varasemaks. On võimalik, et melatoniin aitab reguleerida une-ärkvelolekurütmi depressiooni korral. Melatoniini saab kombineerida antidepressiivse raviga.

Kesknärvisüsteemi kahjustuste puhul. Häirete korral, kus kesknärvisüsteem hävib (nt neurodegeneratiivsed haigused, dementsus, ajutraumad), võib kahjustatud saada ka und reguleeriv süsteem. Melatoniin võib soodustada enam öisel ajal magamist.

Pakend: 25 ml mustsõstramaitseline

Koostis: Vesi, paksendaja: ksülitool (25%) ja ksantaankumm, punakas kannatuslill (Passiflora incarnata), sidrunmeliss (Melissa offcinalis), mustsõstra maiteaine, melatoniin; konservandid: kaaliumsorbaat ja naatriumbensoaat. 

Konsultatsioon

  • Oled oodatud tasuta konsultatsioonile MYBODY Audentese kauplusesse,
  • Asukoht: Audentese Spordikeskusesse, Tondi 84.
  • Telefon EST/RUS/ENG +372 523 1960
  • Telefon EST/ENG +372 56 458 688
  • info@mybody.ee
  • www.facebook.com/mybody.ee

 

Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!