0 arvamust  |  Lisa arvamus
Tootja: SELF
Mudel: Aminohapped
Toode annab 2 boonusraha
Saadavus:
19.85€

Beeta-alaniin on toidulisanditest kreatiini järel üks enim uuritud ja vähemalt sama efektiivne toode. Kasutajad on nimetanud seda revolutsioonilst lisandit lausa "uueks kreatiiniks!" Beeta-alaniin parandab teadaolevalt sooritusvõimet kõigi piimhapet tootvate spordialade puhul ning aeglustab lihaste väsimist koormuse puhul. Beeta-alaniini ja kreatiini koos kasutades on võimalik vähendada organismis ka rasvmassi ning suurendada lihasmassi rohkem kui üksnes kreatiini tarbides.

Beeta-alaniin on lihaskoe karnosiini sünteesi lähtematerjal. Loomsetes kudedes esinev dipeptiid karnosiin (beeta-alanüül-L-histidiin) on oma olemuselt antioksüdant, pärssides organismisiseseid oksüdatsiooni- ja glükatsiooniprotsesse. Lihaskoes on karnosiini põhiülesandeks puhverdada intensiivse lihastöö käigus tekkivaid vesinikioone, mis aitab aeglustada lihaskoe ph langust, lükates edasi väsimuse teket. Lühidalt öeldes blokeerib  beeta-alaniin lihases piimhappe teket.

Katsed ja tulemused
Beeta-alaniini suukaudse manustamise korral 4-6 grammi päevas, jaotatuna kuni kaheksale korrale, suureneb kõigi lihaskiudude karnosiinisisaldus nelja nädala jooksul märgatavalt, s.o uuringutulemuste järgi 58,8% (Hill, 2007) või 64% (Harris 2006). Mõlemas uuringus tõusis kümnenädalase kuuri lõpuks karnosiinisisaldus lihaskiududes 80% (Hill, 2007 ja Harris, 2006)!. Tuleb märkida, et mis puutub töövõimesse väsimuspiiril, siis kreatiinist ei olnud beeta-alaniinile vastast. Kreatiin parandas tulemust 11,3%, beeta-alaniin aga koguni 28,8%. Huvitaval kombel andis nende ainete kombineerimine tulemuseks ainult 11,0%-lise tulemuse paranemise, kusjuures uuriti treenimata mehi (Stout, 2006). Kui arvestada aga maksimaaljõu paranemist treenitud sportlastel, siis kombineerituna oli tulemus kümne nädala jooksul parem kui ainult kreatiini kasutades. Beeta-alaniini eraldivõetuna kahjuks ei katsetatud. Lisaefektina täheldati kreatiini/beeta-alaniini grupil ka rasvaprotsendi vähenemist 1,2% võrra (Hoffmann, 2006).

Toime

  • Tõstab organismi aeroobset võimekust
  • Parandab füüsilist töövõimet ja treeninguefekti
  • Suurendab lihasjõudu ja lihasvastupidavust
  • Suurendab lihasmassi ja vähendab rasvaprotsenti

Kasutamine

3-6 g pulbrit päevas segatuna veega. Parimate tulemuste saavutamiseks tarbida päevane annus väikeste doosidena terve päeva peale jaotatuna, näiteks 3x2g päevas.

Kellele sobib?

Beeta-alaniin on treenivale inimesele mõeldud spetsiaallisand sportike tulemuste parandamiseks. Uuringud tõestavad, et beeta-alaniinist on kasu nii kõrge treenitusega jõu-, kiirus- ja vastupidavusalade sportlastele kui ka treenimata inimestele, algajatele ja madala treenitusega sportlastele.

Spordialad: Kerge- ja raskejõustik, jalgrattasõit, ujumine, jooksmine.

Pakend: 200g 

Koostis: 100% beeta-alaniini pulber

Amino Beta-Alanine kg hind on 99.25€

Artikkel: Beeta-alaniin suurendab lihasvastupidavust ja jõudu

Konsultatsioon

  • Oled oodatud tasuta konsultatsioonile MYBODY Audentese kauplusesse,
  • Asukoht: Audentese Spordikeskus, Tondi 84.
  • Telefon EST/RUS/ENG +372 523 1960
  • Telefon EST/ENG +372 56 458 688
  • info@mybody.ee
  • www.facebook.com/mybody.ee
Kasutamine
Kuna kasutada Üldiselt Tugevdav
Sisu
Kogus (g) 200g
Vorm Pulber

Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!